Macaristan Vizesi

Porto

Macaristan

Macaristan, Orta Avrupa’da Karpatlarda kurulu olan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Komşuları batıda Avusturya ve Slovenya, kuzeyde Slovakya, doğuda Romanya ve Ukrayna, güneyde Sırbistan ve Hırvatistan’dır.

MACARİSTAN ŞEHİRLERİ

Budapeşte, Debrecen, Hercegszanto, Kecskemet, Kistelek, Level, Nagylak, Rajka, Roszke, Szeged

MACARİSTAN’DA KONUŞULAN DİL

Macaristan’ının resmi dili Macar’dır. Bunun yanı sıra Almanca Ve İngilizcedir. Ülkenin batı bölgesinde de Fransızca konuşulmaktadır.

MACARİSTAN DİN

Macaristan tarihsel olarak Hristiyan bir ülkedir. Dolayısıyla ülkede Hristiyan nüfus çoğunluktadır.

MACARİSTA’NA NE ZAMAN GİDİLİR

Macaristan ılıman karasal iklime sahiptir. Ülkede yazları oldukça sıcak geçmektedir. Sıcaklı 35 dereceye kadar yükselmektedir. Kış aylarında yağmur görülmektedir. Macaristan’a her mevsimde gidilir. Her mevsimde ayrı bir güzelliği vardır.

MACARİSTAN MUTFAĞI

Macaristan mutfağı denince akla ilk gelen yemek paprikadır. Macaristan değişik ülkelerden esinlenmiştir. Macaristan mutfağında yemeklerinde olmaza olmazı baharatlardır.

MACARİSTAN FESTİVALERİ

Macaristan festivallerden en güzel şüphesiz ocak ve şubat ayında kutlanan Budapeşte Uluslararası Sirk Festivalidir.

Mart ayında Bahar festivali Bahar Festivali yapılmaktadır.

Macaristan ‘a Vize Nasıl Alınır

Macaristan Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.