Almanya Vizesi

Almanya

Almanya Nüfusu

Almanya Ekonomi Enstitüsü’nün (IW) yayınladığı istatistiğe göre nüfusu 2035’te günümüze kıyasla yaklaşık bir milyona artarak 83 milyonu aşacak.

Ancak uzmanlara göre nüfus artışı eğilimi Almanya’nın her eyaletinde aynı ölçüde seyretmeyecek. Württemberg, Berlin ve Hamburg’da nüfus artarken Almanya’nın doğu eyaletlerinde yaşayanların sayısı azalacak.

Almanya Din

Almanya’nın nüfusunun büyük kısmını Hristiyan’dır.

Almanya Başkenti Ve Şehirleri

Başkenti Berlin’dir. Diğer önemli şehirleri Bremen, Köln, Duesseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Baden, Leipzig, Münih, Nürnberg ve Stuttgart’tır

Almanya Mutfağı

Almanya mutfağı deyince ilk akla gelen sosistir. Frankfurter adı verilen sosisleri tercih edebilirsiniz. Patates ’de Alman yemeklerinin vazgeçilmez bir malzemedir.

Almanya Festivalleri

Almanya’da filmin, sanatın ve dini günlerin kutlandığı birçok festival bulunmaktadır.

Eylül ayında endüstriyel otomasyon dünyasını buluşturan Hannover Messe

Ekim ayında Kitap Fuarı. Nisan ayında müzik teknolojilerinin tanıtıldığı Müzikmesse her yıl binlerce katılımcıyı ağırlar. Mart ayında düzenlenen Leipzig Kitap Fuarı vardır.

Almanya ‘ya Vize Nasıl Alınır

Almanya Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.