Slovakya Vizesi

Slovakya

Slovakya ya da resmî adıyla Slovak Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Eski Çekoslovakya’nın bir parçasıdır. Başkenti ve en büyük şehri Bratislava’dır.

SLOVAKYA’NIN BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

Slovakya’nın Başkenti Bratislava’dır .Kosice,Presov,Zilina,Bystrica,Nitra,Trnava,Martin,Trencın ve Poprad’dır

SLOVAKYA  KONUŞULAN DİL

Resmi dil Slovakçadır. Macarca ve Ukraynaca da bazı bölgelerde konuşulmaktadır.

SLOVAKYA DİN

Ülkenin yüzde 62’si Romen Katoliktir. Kalvenist ,Ortodoks, Müslüman bulunmaktadır.

SLOVAKYA’YA NE ZAMAN GİDİLİR

lkenin dağlık kesimleri bol yağış alır. Slovakya’da bölgeden bölgeye hava sıcaklıkları değişir. Bu farklılık Bratislava, Popras ve Spis yerleşimlerinde fark edilir. Slovakya’ya gitmek için en doğru zaman ilkbahar aylarıdır. Mayıs ayı itibariyle hava ısınmaya başlar. Bu sezon ayrıca çiçek mevsimidir. Çiçeklerin güzelliği burada bir başka olur.  Kar sevenler içinse Slovakya kışın bembeyaz haliyle cezbedici olabilir.

SLOVAKYA MUTFAĞI

Domuz eti, biftek ve tavuk eti çokça tüketilmektedir. Yemeklerin yanında en çok tüketilen içki şaraptır. Koyun peyniri ve patatesle yapılan Bryndzove Haluisky popüler yemeklerdendir.

SLOVAKYA ‘DAKİ FESTİVALLER

Slovakya’da Hayaletler, peynirler ve folklor festivaller yapılmaktadır. Uluslararası Ruhlar ve Hayaletler Festivali, Lumen yıllık uluslararası müzik festivali ,The Festival of Nice Musıc’dir

SLOVAKYA’YA VİZE NASIL ALINIR

Slovakya Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.