Malta Vizesi

Malta

Malta ya da resmî adıyla Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan, Sicilya’nın güneyindeki adalar devleti. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino.

MALTA ŞEHİRLERİ

Valetta, Marsaxlokk, Cottonera, Slıema, Marsaskala ,Mdına, Mgarr, Rabat,Qormı,Bugıbba

MALTA  ‘DA DİL

Malta ’nın resmi dili İngilizce ve Maltacadır. Halk iki dillide konuşur.

MALTA’DA DİN

Maltalıların çoğunluğu Roma Katolik dinine mensuptur, ancak diğer birçok dini inançlar da adalarda küçük ama iyi yerleşmiş ve aktif cemaatlerle temsil edilmektedir.

MALTA’YA NE ZAMAN GİDİLİR

İlkbahar ve sonbahar başı, mayıs-eylül ayları arasındaki dönem Malta’yı ziyaret etmek için idealdir. Temmuz –ağustos ayları hava sıcaklığı çok yüksektir. Kışın ayları ve yağışlı ve serin geçmektedir.

MALTA MUTFAĞI

Malta mutfağına hâkim lezzetler, köken olarak İtalan. Restoran ve kafelerde, pizza ve makarnanın her türlüsünü bulabilirsiniz.

Pastizzi: peynirli böreğe benziyor. Peynirli ve yumurtalı makarna timpana.

Baharatlı sığır etinden yapılan, bragioli, adanın spesiyalleri arasında.

Hop Leaf: yerel bira.

Gozo’da tadılması gereken lezzetler ise, keçi peynirleri, etli zeytinler ve domates salataları.

MALTA FESTİVALLERİ

Muhafızların Değiştirilmesi, Valletta 2018 Ana Sergisi, Karnaval 9 Şubatta-13 Şubat, Paskalya 25-31 Mart 2018,Uluslararası havai Fişek Festivali 25 Nisan ve 31 Nisan 2017,Malta Uluslararası Müzik Festivali 2018-15 Nisan -1 Mayıs 2018,Ortaçağ Mdina teyit edilecek 2018,Köy Festivalleri,Valleta Yeşil Festivali 4 Mayıs -6Mayıs 2018 ‘dir

Malta ‘ya Vize Nasıl Alınır

Malta Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.