Izlanda Vizesi

İzlanda

İZLANDA

İzlanda, Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde Grönland’ın güneydoğusu ile İskandinavya ve Britanya Adası’nın kuzeybatısında yer alan bir ada ve Avrupa ülkesi.

İZLANDA ŞEHİRLERİ

Akranes, Akureyri, Borgarfjordur, Borgarnes, Brejddalsvik, Vik, Selfose, Vogar, Snaefellsnes, Vamahlio, Grindavik, Eidar, Egilestadir

İZLANDA’DA KONUŞULAN DİL

İzlanda’nın resmi dili İzlandacadır. Diğer konuşulan diller İsveççe, Norveççe, Almanca ve Fransızcadır.

İZLANDA’DA DİN

Yüzde 97,5 gibi bir oranla halkın büyük kısmı Hristiyan’dır. Katolik ve ateistlerde bulunmaktadır.

İZLANDA ‘YA NE ZAMAN GİDİLİR

İzlanda’nın en kalabalık ayı ve fiyatlar konusunda en pahalı dönem yaz ayları ‘dır .İzlanda’da mart ve eylül aylarında kuzey ışıkları görebilirsiniz.

İZLANDA MUTFAĞI
İzlanda mutfağı toprakları tarıma el verişli değildir. Meyve, sebze açısından zengin değildir. Balık İzlanda mutfağının vazgeçilmesidir Balık yemeği olan. plokkfiskur en önemli yemeğidir. Hayvancılıkta gelişmiş olduğunda kuzu eti günlük yemeklerde kullanılmaktadır.

İzlanda’da geleneksel tatlılarında biri keklerin arasında kat kat böğürtlen reçeli konularak yapılan randalin’dir.

İZLANDA’NIN FESTİVALLERİ

Reykjavik’te düzenlenen Icelan Airwaves , rock ve elektronik müzik topluluklarının sahne aldığı müzik festivalidir. Uluslararası sanatçıların katıldığı ve sahne aldıkları 5 gün süren bir festivaldir.

Reykjavik’te her yıl haziran ayında Midnight Run adında spor ve maraton ve spor festivali vardır.

Reykjavik Sanat Festivali mayıs ve haziran aylarında iki yılda bir yapılan iki hafta süren dünyanın her tarafından sanatçıların katılımıyla yapılır.

LGBTI(Lezbiyen, Gey ,Biseksüel, Trans, Queer ve İnterseks)kişiler için düzenlenen Reykjvaik Pride  en önemli etkinliktir.

İZLANDA ‘YA VİZE NASIL ALINIR

İzlanda Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.