Italya Vizesi

İtalya

İtalya ya da resmî olarak İtalyan Cumhuriyeti ya da bazen İtalya Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da, büyük ölçüde İtalya Yarımadası üzerinde yer alan bir ülke. Akdeniz’in en büyük iki adası Sicilya ve Sardinya da İtalyan topraklarıdır

İTALYA ŞEHİRLERİ

İtalya’nın en popüler turistik şehirleri arasında Roma, Napoli, Floransa, Bari Venedik, Verona ve Pisa vardır.

İTALYA’DA KONUŞULAN DİL

İtalyanca, çoğunluğu İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan 60 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir.

İTALYA’DA DİN

İtalyan nüfusunun büyük çoğunluğu Roma Katolik Kilisesi’ mensuptur. Ancak tüm Hristiyanlık mezheplerin yanı sıra Yahudi Cemaatine de ev sahipliği yapmaktadır. Yüzde 20 si agnostik ve ya ateisttir.

İTALYA’YA NE ZAMAN GİDİLİR

İtalya’ya ilkbaharda gitmenin çok sayıda nedeni var. Sıcaktan, kalabalık yaz turistinden kurtulmak, daha mantıklı uçuş ve otel fiyatları, Kutsal Hafta törenleri, bahar festivalleri ve kültürel etkinlikler ilk akla gelen sebepler arasında.

İTALYAN MUTFAĞI

Lazanya, Minestrone,Osso Buco , Bruschetti,  Panini, Panna  cotta, Tiramisu, Tortellini,Lazanya,Spagetti,Pizza

İTALYA FESTİVALLERİ

Epifani ve Befana 5-6 Ocak,

Festa Della  Sensa 19-20 mayıs,

Festival Del Maggio Musicale Fiorentino Mart –Haziran –Eylül-Aralık ayları arasındadır.

Maria Santissima della Bruna 2 Haziran

Maria Santissima della Bruna 2 Haziran

Festino di Santa Rosalia 13-14 Temmuz

Köprü Savaşları Temmuz ayının Pazar günü

Corsa Dei Seri 25-16 Mayıs

Venedik Uluslararası Film Festivali

İTALYA’YA VİZE NASIL ALINIR

İtalya  Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.