Isvicre Vizesi

İsviçre

İsviçre, resmî adıyla İsviçre Konfederasyonu, federal otoritelerin merkezi Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan federal Cumhuriyet’tir

İSVİÇRE BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

İsviçre Konfederasyonu, federal otoritelerin merkezi Ben’dir. Başlıca şehirleri: Zürih, Lozan, Basel ve Cenevre’dir.

İSVİÇRE’DE KONUŞULAN DİL

Ülkenin resmi dili  Fransızcadır. Diğer konuşulan dil Almanca, İtalyanca, Romancadır.

İSVİÇRE’DE DİN

İsviçre’de hükümeti tarafından kabul edilmiş bir din yoktur. Yine de Hristiyan nüfusu çoğunluktadır. Ayrıca Müslümanlık. Budizm, Hinduizm ve Yahudi dinine sahiptir.

İSVİÇRE’YE NE ZAMAN GİDİLİR

Alpler ’de Kayak sezonu için en uygunu aylar ocak ve şubattır. Kültürel seyahatler içinde en uygun zamandır.

İSVİÇRE MUTFAĞI

İsviçre mutfağında çok kapsamlıdır. Raklet, rösti ve föndü gibi bazı yemekler kullanılsa da bölgelerin kültürel farklılığı yüzünden değişik türleri gelişmiştir. İsveç çikolatası çok ünlüdür.

İSVİÇRE’DEKİ FESTİVALLER

İsviçre’nin kentlerinde ve bölgelerinde sayısız festivaller bulunmaktadır. Basel’de düzenlenen Basel Fasnacht  maske festivali,Interlaken Müzi Festivali,Ascona Music Festivali,Montreux Caz Festivali bulunmaktadır.

İSVİÇRE’YE VİZE NASIL ALINIR

İsviçre’ye Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.