Isvec Vizesi

İsveç

İsveç veya resmî olarak İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşuları batı ve kuzeyden Norveç, doğudan ise Finlandiya’dır

İSVEÇ’İN BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

Ülkenin Başkenti Stockholm’dür Göteborg, Malmö, Uppsala, Vasteras, Örebro, Linköping, Helsinborg, Jönköping, Norrköping, Lund, Umea, Gavle, Boras, Eskilstuna, Södertalje, Karlstd, Taby, Vaxjo, Halmstad

İSVEÇ’DEKİ KONUŞULAN DİL

İsviçre’nin resmi dili İsveççedir. Ülkelerde yanı sıra Fince, Yiddiş, Çingenece dillerde konuşulmaktadır.

İSVEÇDE’Kİ DİN

İsveç’in yüzde 64,4’sı LUTERAN Kilisesi’ne bağlıyken üyelerin sadece yüzde ikisi Pazar ayinlerine katılmaktadır. Protestanlar dışında ülke 92 bin kişilik Katolik,100Bin kişilik Ortodoks ve 500 bin kişilik Müslüman nüfusa da ev sahipliği yapmaktadır.

İSVEÇ’E NE ZAMAN GİDİLİR

İsveç ‘te özellikle kış aylarında  -40 dereceyi görmektedir. Sonbahar, kış döneminde birçok kültürel aktiviteye de ev sahipliği yapan ülke her mevsim ziyaret edilebilir.

İSVEÇ’DE MUTFAK

İskandinav  ülkeleri gibi geleneksel ve basit olan İsveç mutfağı balık, patates, süt ürünlerine dayalı bir mutfağa sahiptir.Ülkede et suyu ve haşlanmış patatesle sunulan İsveç köftesiyle meşhurdur.

İSVEC’DEKİ FESTİVALLER

İsveç kiltür ,sanat,ve eğlence alanında önemli bir merkez özelliğine sahiptir.

Göteburg,Gteburg Uluslar arası Film Festivali ile tanınmaktadır.

İSVEÇE VİZE NASIL ALINIR

İsveç’e Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.