Ispanya Vizesi

İspanya

İspanya ya da resmî adıyla İspanya Krallığı Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır

İSPANYA BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

İspanya’nın Başkenti Madrid’dir.Barselona,San Sebastian ,Bilbao,Malaga,Sevilla ve Valencia’dır.

İSPANYA’KONUŞULAN DİL

İspanya’da resmi dili İspanyolcadır. Baskça, Galiçyaca gibi dillere konuşulmaktadır.

İSPANYA’DA DİN

İspanya‘daki Din ve İnanç İspanya nüfusunun büyük çoğunluğu Katolik’tir. Nüfusun yaklaşık yüzde 70’ine yakınının Katolik olduğu ülkede güçlü bir inanç sistemi vardır. Nüfusun geri kalanının yüzde 26’sı kendini herhangi bir dine ait hissetmezken, Hinduizm, Budizm, Yahudilik ve İslam da küçük oranda da olsa vardır.

İSPANYA’NE ZAMAN GİDİLİR

İspanya’ya gezmek için en uygun zaman Mayıs –Ekim arasıdır.

İSPANYA MUTFAĞI

İspanya mutfağı peynir bakımından oldukça zengin ve dünyaca ünlüdür. İnek, keçi ve koyun sütünden çeşit çeşit peynirler elde edilir. Peynirler, füme, yarım füme ve ezme şeklinde bulunmaktadırlar. Keçi peynirleri; Queso Blanco, tazeyken meyve ile yenilebilen, pürüzsüz ve kabuksuz bir peynir ve San Simon, armut şeklinde, yarı sert, bazen tütsülenen inek peyniridir. Diğer önemli peynirler ise Burgos, Manchego, Tetilla ve Villalonisemarya’dır.

İspanya’nın içki kültürüne bakıldığında ise; likörşarap ve alkollü soğuk karışımların ağırlıklı olarak öne çıktığı görülmektedir. Bunun dışında dünya üzerinde özel şaraplar ya da fortifiye şaraplar olarak bilinen sayılı şarapların büyük çoğunluğu İspanya menşelidir.

İSPANYADA’Kİ FESTİVALLERİ

Festivaller ve eğlenceler diyarı İspanya… İspanyolların bir yaşam tarzı haline getirdiği festivaller, yılın hemen hemen her gününde vardır. Kültürün en önemli öğelerinden biridir eğlenceler. Her bölgenin, her şehrin tarihini, yapısını, yaşam stilini, önemli günlerini ve değer yargılarını bir çeşit anlatma biçimleridir. Bunu da öylesine güzel yansıtırlar ki bir festival havası yaşanır, günler anlamlanır, değerler anımsanır.
Patum de Berga Festivali,Nuestra Señora de la Merced Festivali, Domates Festivali, Paskalya Festivali, Nisan Fuarı, San Jose Fallas Festivali, San Isidro Festivali

İSPANYA’YA VİZE NASIL ALINIR

İspanya Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.