Hollanda Vizesi

Hollanda

Hollanda,    Hollanda Krallığı’nı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa’dadır, ayrıca Karayipler’de üç adası bulunmaktadır

HOLLANDA ŞEHİRLERİ

Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’dır. Rotterdam, Lahey, Eindhoven, Delft, Groningen,Zanse Schans,Eindhoven,Lahey, Nijmegen, Utrecht,Volendam

HOLLANDA’DA KONUŞULAN DİL

Hollanda’da yaygın olarak konuşulan birinci dil Felemenkçedir. Ülkede İngilizce de yaygındır.

HOLLADA’DA DİN

Nüfusunun büyük kısmı Hristiyan’dır. Yüzde 25 oranında Katolik’tir. Yüzde 10 kısmı Müslümandır.

HOLLANDA’YA NE ZAMAN GİDİLİR

Ilık günlerin, sıcaklığın 20 derecenin üzerinde olduğu dönem nisan –ekim arasıdır. Bazı bölgelerinde mart, kasım ve şubatta bile sıcak günler yaşamaktadır. Bahar ve sonbahar ayları Hollanda’ya gelmenin tam zamanıdır.

HOLLANDA MUTFAĞI

Hollanda yemek kültürü et ile sebzeyi birleştiren bir yapıdadır. Bunun dışında balık ve deniz ürünleri de oldukça fazla tüketilmektedir. Amsterdamlı gezginlerin ve tüccarların ülkeye getirdiği baharat çeşitlerinin de zamanla yemek kültürüne yerleştiği görülmektedir.

Birçok Avrupa toplumunda olduğu gibi Hollanda mutfağında da patates en çok tercih edilen besinler arasındadır. Rotterdam’ın köşe başlarında çokça patates kızartması ve türevleri satılmaktadır. Deniz ürünleri yönünden de oldukça zengin olan Rotterdam’da birbirinden çeşitli deniz ürünleri vardır.

HOLLANDA’DA FESTİVALLER

Pinkpop – 26 – 28 Mayıs 2007 Landgraaf, Amsterdam Roots Festival – 16 – 23 Haziran 2007 Amsterdam (Pop ve Dünya Müziği), De Parade Rotterdam – 21 Haziran  – 1 Temmuz Rotterdam (kültürel), 5-gün tatil – 4 – 8 Temmuz ,2007 Amsterdam (House), De Parade Den Haag – 6 – 15 Temmuz 2007 The Hague (kültürel), Waaldrock – 7 Temmuz 2007 Burgum (Rock), North Sea Jazz Festival – 13 – 15 Temmuz 2007 Rotterdam (Jazz) , Dance Valley – 14 Temmuz 2007 Spaamwoude/Velsen (Dans), Lowlands – 17 – 19 Agustos 2007 Biddinghuizen (pop/tiyatro/kabare)

Hollanda’ya Vize Nasıl Alınır

Hollanda Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.