Yunanistan Vizesi

Yunanistan

Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Türkiye’nin komşusu Yunanistan çok eski zamanlara dayanan tarihi, birbirinden güzel ada ve sahilleri ile deniz hem de kültürel açısında vazgeçilmez noktalardan biridir.

YUNANİSTAN’NIN ŞEHİRLERİ

ATİNA, Dogu Atika, Phthiotis, Boeotia, Halkidikya, Imathia, Kilkis, Pella, Pieria olmak üzere 51 sehir bulunmaktadır.

Adalar ise; Batnaz (Patmos), Çoban, Herke (Halki bakır), İleriye(Leros), İstanöy (Kos), Eskinos (Sikinos), Mikanos adaları mevcuttur.

YUNANİSTAN PARA BİRİMİ

Avrupa Birliği’nin para birimi olan Euro’dur

YUNANİSTAN RESMİ DİLİ

Ülkenin resmi dili Yunancadır. Diğer en çok konuşulan dil. İngilizcedir.

YUNANİSTA’NA NE ZAMAN GİDİLİR

Yunanistan yaz ayları oldukça sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen tipik Akdeniz iklimin etkisi altındadır. Kuzey kesimlerinde kışları daha sert geçtiği Akdeniz Dağ iklimi hüküm sürmektedir.

YUNAN MUTFAĞI

Yunanistan’da tabi Akdeniz mutfağı hâkimdir. Zeytinyağlı sebze yemekleri ön planda yer alır. Soğan mücveri olarak adlandırabileceğimiz kreminidokeftedesi, şiş yemeklerinden souvlakiyi ,tavuk ciğeri yemeği sikotakiayı ve deniz ürünleri Yunanistan mutfağında vazgeçilmezdir

YUNANİSTAN FESTİVALLERİ

Apokries Karnavalı: ŞUBAT

İskec Karnavalı: MART

Patras Uluslararası Film Festivali: HAZİRAN

Arda’s Festivali: TEMMUZ

Kalamata Uluslararası Dans Festivali: TEMMUZ

Atina Lukebetus Festivali: Yaz Boyunca

Thessaloniki Uluslararası Film Festivali: KASIM

Yunanista‘na Vize Nasıl Alınır

Yunanistan Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.