Estonya Vizesi

Estonya

Kuzey Avrupa’da bulunan bir Baltık devleti olan Estonya Cumhuriyeti, Sovyetler Birliğinden ilk ayrılan ve kendi parasını basan ülkedir.

Estonya Avrupa’nın en seyrek nüfuslu ülkesidir. Ülke topraklarının yarısı ormanlarla kaplıdır. Ülkede 1500’den daha fazla ada vardır. Estonya dünyanın en büyük halk şarkısı koleksiyonuna sahiptir.

40,81mbit/s ortalama hızla dünyada en yüksek internet dowload hızına sahiptir. Ülkenin büyük bir kısmında halk için ücretsizdir. Ülkede vergi beyanından seçimlere kadar her şey online yapılmaktadır.

Estonya anayasasında ‘’İnternet ücretsiz karşılanması gereken bir vatandaşlık hakkıdır’ ’ibaresinin bulunduğu tek ülkedir.

ESTONYA’NIN BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

Estonya 15 ayrı yönetim birimine bölünmüştür. Bu bölgeler iktisadi ve coğrafi yapılarına göre birbirinden ayrılmıştır. Ülkenin başkenti Tallinn’dir

Nüfusun ve yoğunluğun çok olduğu şehirler ise; Tartu ,Narva ve Pamu

Estonya’da Konuşulan Diller

Estonya’nın Resmi dili Estonca ülkede en yaygın olarak konuşulan diğer dilde Rusçadır

Estonya’da Din

Estonya’da sadece yüzde 16 sı Tanrıya inanır. Ülkenin büyük nüfusu Ateisttir.

Estonya’nın Ekonomisi

Ekonomisi sanayiye dayanmaktadır. Petrol ve petrol ürünleri önemli yet tutmaktadır.

Estonya’ya Ne Zaman Gidilir

Ilıman iklime sahip olduğu için ülkeye ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Estonya Mutfağı

Estonya mutfağı Danimarka ve İsveç ve Rusra, Almanya Mutfaklarından etkilenmiştir. Ülkenin mutfağın ana malzemeleri et, sosis, patates, krema, turşu, lahana, salatalar ve esmer ekmek oluşturmaktadır. Mutfakta soğuk mezeler oldukça ünlüdür.

ESTONYA VİZESİ NASIL ALINIR

Estonya Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.