Fransa Vizesi

Vize_Merkeziniz_Fransa_Home_Image

Fransa

Nüfus: 66,9 milyon (2017)

Etnik yapı: Hukuki bir karşılığı olmayıp, sayım yapılması da yasaklanmıştır. Genelde Fransız, Bask, Bröton, Katalan, Alzaslı, Korsikalı, Arap-Berberi, Türk, Ermeni ve denizaşırı bölgelerden gelenler olarak belirtiliyor.

Yüzölçümü: 640,679 kilometrekare

Dil: Fransızca (Fransızca aynı zamanda BM, AB ve Afrika Birliği’nin resmi dilleri arasında)

Din: Laiklik ilkesini benimsemiştir ve dini inanç araştırması yapmak yasaklanmıştır. Resmi olmayan verilere göre nüfusun yüzde 53’ü Hristiyan, yüzde 10’u Müslüman, yüzde 1’i Yahudi, yüzde 35’ten fazlası inançsız.

Para Birimi: Avro ’dur

EKONOMİ

Dünyanın 6. büyük ekonomisi Fransa, dünyanın önemli otomobil üreticilerinden biri olarak kabul ediliyor. Ülkede savunma ve uçak sanayisi de çok gelişmiş durumda.

Fransa aynı zamanda dünyanın en önemli tarım ülkelerinden biri kabul ediliyor. Ülke, hayvancılıkta da önemli bir yere sahip.

Fransa Mutfağı

Dünya’nın en zengin mutfağı ve sıradışı yemek alışkanlıklarıyla ünlüdür. Fransız’lar ’escargot denilen salyongazu, at eti ve kurbağa bacağı yerler.

Şüphesiz en önemli meşhur detayları şarapları ve peynirlerdir. Şaraba en eşlik eden peynir türü rofkor ,brie ve chamembert

Fransa’daki Festivalleri

Fransa’da dini günlerin ilmin, sanatın, sinemanın ve şarabın festivali yapılmaktadır.

Fransa’daki Gezilecek Yerler

Eiffel Kulesi Paris, Notre Dame Katedrali, Paris, Louvre Müzesi, Paris. Versay Sarayı, Versay., Normandiya& Bayeux Plajları Bordeaux. Nice, Cannes, Monaco. Şanzelize, Paris. -Lyon . Marseille.

Fransa ‘ya Vize Nasıl Alınır

Fransa Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.