Danimarka Vizesi

Danimarka

Avrupa’da yer alan en güneyindeki ve en küçük İskandinav ülkesidir. Danimarka’nın İskandinav ülkelerinin en güneydeki ve en küçük güneybatıda İsveç’le ve güneyden Norveç ve Almanya ile çizilmiştir.

Danimarka’nın resmi dili Danca’dır.

Danimarka’da din inancı nüfusunun yüzde 79’u Lutheryam mezhebinde olan Danimarka Ulusal Klisesini’nin üyesidir. Yüzde dörtlük kısmı Müslüman dinine sahiptir. Geriye kalan yüzde ‘de Ateizm, Musevilik ve diğer inançlara sahiptir.

Danimarka’nın ekonomisi başlıca balıkçılık gelmektedir. Hayvancılık ve tarım da oldukça gelişmiş durumdadır. Ülkede ARPA, buğday ve şeker pancarı en çok yetiştirilen ülkelerden biri ‘dir Sanayi gemi, tersane yapımında da oldukça iyi bir konuma sahiptir.

Danimarka mutfağında diğer İskandinav ülkelerinin ve kuzey Almayanından olduğu gibi çoğunlukla et, balık ve patatesten oluşmaktadır.1970 yılından bu yana Danimarka’da bulunan şefler ve restoranlar büyük ölçüde Fransız mutfağı etkisinde oluşmuş olan gurme yemek kültürünü sunmaktadır.

Danimarka ‘ya Ne zaman Gidilir

Danimarka ‘yı ziyaret etmek için en uygun zaman yaz ayları Haziran Temmuz Ağustos ‘dur

Dünyada yaşanabilecek ülkeler listesinde başı çeken Danimarka benzersiz tarihi yapıları ile ünlüdür. Viking kültürü, müzeleri ve doğal güzellikleriyle Avrupa’nın görülmesi gereken ülkelerindendir.

Danimarka’da hediyelik eşya olarak getirebilecek magnetler, bardaklar, anahtarlıkların yanı sıra Lego, İskandinav kazaklarıdır.

DANİMARKA VİZESİ NASIL ALINIR?

Danimarka Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.