Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan

KUZEYDE Romanya batıda Sırbistan Ve Makedonya güneyde Türkiye ve Yunanistan ve Karadeniz ile çevrilidir.

BULGARİSTAN BAŞKENTİ VE ŞEHİRLERİ

Sofya Bulgaristan’ın Başkentidir. Filibe  ,Kırcali, Mestanlı,Varna,Silistre Vidin Plevne Ruscuk’dur

BULGARİSTAN’DA KONUŞULLAN DİLLER

Bulgarca Resmi dilidir.

BULGARİSTAN’DA DİN

Bulgaristan’ın resmi dini Hristiyan’dır

BULGARİSTA’NA NE ZAMAN GİDİLİR

Bulgaristan’da yaz sezonu hazirandan başlayıp ekim ayına kadar devam eder. Kış aylarının gelmesiyle kayak sezonu başlar. Turistler gelmeye başlar.

BULGARİSTAN MUTFAĞI

Bulgaristan mutfağında Akdeniz mutfağı ve Osmanlı Türk yemeklerini barındıran zengin bir mutfağa sahiptir. Bulgar Peniri ile yapılan Şopska Salatası, Pileşka geleneksel bir tada sahip olan menemene benzeyen Mişmaş bulunmaktadır.

BULGARİSTAN ‘DAKİ FESTİVALLER

Ocak ayında Uluslar arası Masguearade  Games Festivali,Mayıs ayında Bulgaristan Salsa Festivali,Nisan ayında Sofya Jazz Festivali Temmuz ayında Varna Uluslar arası Muzik Festivali ,Plovdiv Uluslar arası  yapılmaktadır.

BULGARİSTANA  VİZE NASIL ALINIR

Bulgaristan  Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler.

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.