Avusturya Vizesi

Avusturya

Avusturya, 8,7 milyona yaklaşan nüfusuyla Orta Avrupa’nın refah ve küçük ve istikrarlı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Nüfusu 8,7 milyon ’dur.

Yüz ölçümü:83 bin 878 kilometrekare

DİL: Hırvatça, Almanca, Slovencence ve Macarca işaret dili resmen kabul edilmiş diller arasında yer almaktadır.

Etnik Yapı: Yüzde 81 Alman, yüzde 19’u Balkanlar ve Türkler, Araplar

Din: Yüzde 80,9 Hristiyan, Yüzde 4,2 Müslüman, yüzde 0,8 diğer dinlere mensuptur

Para: Avro

GENEL DURUMU

Orta Avrupası ülkesi olan Avusturya düşük doğumlar oranlarına rağmen göçmenler ve sığınmacılar sayesinde 2055’de nüfusun 20 milyona yaklaşması bekleniyor.

Batı Avrupa’nın doğuya açılan kapısı olarak kabul edilen Avusturya’nın kuzeyinde Almanya ve Çekya, güneyinde Slovenya ve İtalya, doğusunda Macaristan ve Slovakya, batısında İsviçre ve Lihtenştayn bulunuyor.

Ekonomi

Avusturya’nın gayri safi yurt içi hasılası 2016 tahminlerine göre 350 milyar avro. Ülkede kişi başına gelir 36 bin 600 avro civarında. 2016’da büyüme oranı yüzde 1,5

Siyasi Durumu

Avusturya Federal parlementer demokrasi ile yönetilen eyalet ve ulusal olmak üzere iki meclise sahiptir. 183 milletvekilinin oluşturduğu ulusal meclisin yanı sıra 61 üyeden oluşan federal konsey, 9 eyalet temsilcisinin oluşturduğu 2. meclis olarak ülkenin yönetiminde belirleyici rol oynuyor. Her eyaletin kendi meclisinin bulunduğu ülkede, bazı yasalar eyaletlere göre değişmektedir.

Avusturya ‘da Gezilecek Yerler

Avusturya gezinize ilk olarak Viyana’dan Başlayın. Görkemli başkent görülmeye değerdir. Viyana Taksimi anımsatan Stephansplatz Bölgesinden başlayın.

Trafiğe kapalı bölgede Viyanın sembolli  Stephan Katedrali’ni de görebilirsiniz. Büyüleyici bahçesi ile nefes kesen Belvedere Sarayı ve Jewish Museum (yahdi müzesi) ile devam edin. Avusturyalılar için yeme-içme konusu, her dakikasına önem verilen şık bir ritüel gibi. Avusturya mutfağının olmazsa olmazı şnitzel için Viyana’da bulunan Huth, Figlmuller, Silberwirt Restaurant ve Die Schone Perle oldukça iyi alternatifler. Yine Avusturya’nın yoğun çikolatalı keki Sacher-Torte yemek için uğramanız gereken yer ise kesinlikle Hotel Sacher.
Avusturya Alpleri’nde bulunan Lech, Avusturya’nın mutlaka görülmesi gereken bir başka kenti. Avrupa’nın en önemli kayak merkezlerinden biri olan Lech kusursuz pistleri, şık kayak otelleri ve gastronomi harikası restoranlarıyla masal gibi bir kar tatili düşleyenler için ideal bir tatil olacaktır.

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır

Avusturya Shengen bölgesindeki ülkelerden biridir. Borda pasaporta sahiplerine 90 güne kadar olan kısa süreli ziyaretlerinde giriş yapmak için ya da transit geçmek için Shengen vizesi alınması gerekmektedir. Shengen vizesi olan kişiler, vizeyi aldıkları ülkeden giriş yaparak seyahat edebilirler

Vize konusunda 10 yıllık tecrübemizle Vize işlemleri yapmaktayız. Doğru ve hızlı şekilde vizenizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçiniz.